Bad Nieuweschans – Het treinverkeer tussen Groningen, Bad Nieuweschans en Veendam ligt momenteel volledig stil vanwege grootschalige werkzaamheden aan het spoor. Op diverse locaties wordt gewerkt, waaronder bij de spoorbrug over de Rensel bij Winschoten.
ProRail voert verschillende verbeteringen uit met als doel de snelheid op het traject Groningen – Bad Nieuweschans – Veendam te verhogen. Dit vormt een belangrijke stap in de ontwikkeling van de toekomstige Wunderline, de snelle treinverbinding tussen Groningen en Bremen.
De werkzaamheden omvatten onder andere het plaatsen van damwanden, het verleggen van sloten en het vernieuwen van overwegen. Door deze ingrepen wordt niet alleen de spoorinfrastructuur verbeterd, maar wordt ook de betrouwbaarheid en efficiëntie van het treinverkeer vergroot.
Fotograaf Hilvert Huizing nam een kijkje bij de werkzaamheden.