Molen Nieuw Scheemda open tijdens Nationaal Molenweekend

Nieuw Scheemda – Tijdens het Nationaal Molenweekend op zaterdag 10 en zondag 11 mei openen molens in Midden- en Oost-Groningen hun deuren voor het publiek. Bij voldoende wind zullen de molens ook in werking worden gesteld.
De Molenstichting Midden en Oost Groningen benadrukt het belang van vrije ruimte rondom molens. Bebouwing en opgroeiende bomen kunnen de wind wegvangen, waardoor molens niet goed meer kunnen draaien. Dit heeft niet alleen gevolgen voor de werking van de molens, maar ook voor het behoud van het karakteristieke landschap in zowel het buitengebied als in dorpen en steden.
Een goed voorbeeld is de Westerse molen aan het Buiten Nieuwediep in Nieuw Scheemda. Deze staat in een open landschap en is op beide dagen te bezichtigen. Daarnaast is er een expositie van oude boerderijborden te bekijken.
Ook molen De Dellen, gelegen aan het Termunterzijldiep en bereikbaar via de Pastorieweg, is op zondag 11 mei van 11.00 tot 17.00 uur geopend. Bezoekers zijn welkom zolang de vlag wappert; dan is de molen open en draait bij voldoende wind.
Het Molenweekend biedt een unieke kans om de werking van molens van dichtbij te ervaren en meer te leren over hun cultuurhistorische waarde.