Algemeen

Waterstand blijft op peil ondanks aanhoudende droogte

- advertentie -

Oldambt – In het gebied van het Waterschap Hunze en Aa’s blijft de waterstand voorlopig stabiel, ondanks de uitzonderlijke droogte van de afgelopen maanden. Om het peil op niveau te houden, wordt sinds maandag via gemaal Dorkwerd 10.000 liter water per seconde aangevoerd. Dit is een verdubbeling ten opzichte van de afgelopen periode, toen 5.000 liter per seconde werd ingelaten. In totaal kan het gemaal maximaal 20.000 liter per seconde verwerken.

- advertentie -

Ook via de Hoogeveensche Vaart, in het zuiden van het gebied, wordt extra water aangevoerd: momenteel 1.500 liter per seconde, met de mogelijkheid om dit op te voeren naar 4.000 liter per seconde indien nodig.

Het waterschap ziet een toename in het gebruik van beregeningsinstallaties door agrariërs. Boeren wordt gevraagd hun beregeningsplannen te melden en onderling goed af te stemmen, zodat het beschikbare water efficiënt verdeeld kan worden.

Hoewel de droogte aanhoudt, geeft het waterschap aan dat de waterstanden tot nu toe op orde zijn en het zomerpeil in het gehele gebied gehandhaafd blijft. De situatie wordt nauwlettend in de gaten gehouden.

- advertentie -
- advertentie - 

Dit kan u ook interesseren

Back to top button