RUN 2025 een ongekend succes, met zelfs een wereldrecord
Winschoten – Al vijftien jaar is zij en sinds 2 jaar als event manager een zeer belangrijke schakel binnen de RUN van Winschoten. Janny Heijerman (66) geniet elke keer weer van het succes van deze internationale atletiekwedstrijd. De RUN van afgelopen vrijdag en zaterdag 12 en 13 september heeft maar liefst zo’n 3.500 atleten getrokken en de lutje RUN op de vrijdagavond in het Aquilo park zo’n 400 kinderen.
Om zo’n groot sportevenement te organiseren, is een groot team van vrijwilligers heel erg noodzakelijk. Gelukkig beschikt de RUN over zo’n team. Verdeelt over een groot aantal commissies die hun eigen mensen aansturen, telt de RUN ruim 200 vrijwilligers.
Moe maar voldaan
“Moe maar voldaan”, zegt Janny, als ze terugkijkt op de afgelopen RUN. Dit was de 49e editie en dan volgend jaar de 50e. “Ja volgend jaar moet wel iets bijzonders worden. Een halve eeuw RUN. Wij zijn er al wel een beetje mee bezig geweest, maar wij hebben ons eigenlijk uitsluitend bezig gehouden met deze 49e atletiekwedstrijd in Winschoten”, zegt Janny.
De komende weken zijn er nog een aantal evaluatiebijeenkomsten met het bestuur en later in oktober met de verschillende commissies. “Daarna nemen wij een soort van sabbatical van een maand, want het heeft wel een grote impact gehad, op ons als organisatie, maar zeker ook op onze vrijwilligers die zeker twee à drie dagen volop in touw zijn geweest,” aldus Janny.
Marathon
Dit jaar was na een groot aantal jaren geleden weer een marathon in het programma opgenomen. De vorige marathons in Winschoten waren in 2005 en 2006. Dus nu 20 jaar later opnieuw weer zo’n iconische wedstrijd, waar een kleine 70 atleten zich voor hebben ingeschreven. Toch hebben veel atleten zich voor de 50 kilometer aangemeld. “Ja, veel van deze renners hebben vaker marathons gelopen, maar voor hen komt vaak echt na 42 kilometer een beetje het grote struikelblok, want dan moeten ze nog een kleine 8 kilometer verder”, zegt Janny.
“Zoals ik van veel renners heb gehoord waren ze wel blij met de marathon. Dit moet natuurlijk ook weer een beetje wennen voor een RUN als deze. Maar wat het hoogtepunt was van deze RUN, denk ik toch wel dat dit het Nederlands record is van Yvonne van Flerken op de 50 kilometer en waarschijnlijk ook nog eens een wereldrecord voor 45+ vrouwen.”
Zwanger
“Een ander hoogtepunt was dat ook de zwangere Hinke meedeed. Dit was natuurlijk wel een ding, van mocht en kon dit wel. Natuurlijk hadden wij als organisatie hier ook een denkbeeld bij, van ja is dit wel verantwoord. Maar uiteindelijk ligt de verantwoordelijkheid wel bij de loper zelf. Zij heeft heel goed contact gehad met het ziekenhuis met haar verloskundige en ze is kort daarvoor ook nog bij de verloskundige geweest en die heeft groen licht gegeven.
En ja ze loopt altijd met een blote buik, dus deze zwangerschap was goed te zien”, aldus Janny. De organisatie was overigens ook goed voorbereid, De EHBO en de artsen aanwezig waren hiervan op de hoogte, dus ze mocht starten. “Dus mocht er wat gebeuren, dan waren wij er wel goed op voorbereid”.
10 x 10
De belangstelling voor de tien x tien kilometer voor bedrijven en gemeenten was dit jaar overweldigend. Daar hadden maar liefst 238 teams zich voor deze afstand ingeschreven. Van de gemeenten komt ook steeds meer interesse in de RUN. Vorig jaar deden er maar 3 mee en dit jaar al 9. “Voor volgend jaar heb ik gehoord, dat alle gemeenten van de provincie Groningen meedoen, maar ook dat de gemeente Aa en Hunze al interesse heeft getoond. Ik heb toen wel een klein kereltje zien lopen en dacht toen bij mij zelf ben jij wel zestien jaar?””, aldus Janny.
Rond half tien die morgen liepen er maar liefst 450 deelnemers op het parcours. “Wat we niet moeten vergeten is dat wij naast de RUN ook nog de wandel RUN hebben. Deze had ook 235 deelnemers. En dit ging over afstanden van 30, 20 en 10 kilometer. En dit is echt top geweest”, aldus Janny.
500 meter van OldambtNu.nl
Gelijk met de start van de 10 x 10 km. is de 500 meter onder de grote boog die bij het Oldambtplein / Jumbo stond van start gegaan. “Het is volgens mij nog niet bekend wie de winnaar hiervan is. Want er zijn twee met een exact dezelfde tijd geëindigd. Ook de andere uitslagen moeten hiervan nog binnenkomen”.
Deze korte RUN blijft ook volgend jaar in het programma zitten.
Lutje RUN
Maar liefst 400 kinderen hadden zich voor verschillende afstanden, passend bij hun leeftijd ingeschreven. “De hoofdsponsor van de lutje RUN heeft zijn ogen eigenlijk uitgekeken. En die zei ‘wat een geweldige organisatie is dit’. De sfeer was geweldig”, zegt Janny.
Of ze spijt hebben dat dit evenement niet meer op het Marktplein is zegt Janny: “Ja en nee, Kijk het centrum had veel meer reuring, maar van de andere kant op de baan van Aquilo is het compacter en veiliger. Op het Marktplein moet je meer faciliteren, meer dranghekken en dat zijn ook allemaal behoorlijke kostenposten. Maar alles is en blijft bespreekbaar”, aldus event manager Janny Heijerman.






























































