Scheemda – Op dinsdag 17 februari werd er op zes locaties in Oost-Groningen volop pannenkoeken gebakken tijdens de jaarlijkse Pannenkoekendag. Het initiatief van de gezamenlijke protestantse kerken bracht jong en oud samen aan tafel — met één mooi doel: geld inzamelen voor de lokale afdelingen van Voedselbank Nederland.
Ook wij namen een kijkje in Scheemda, waar het niet alleen heerlijk rook, maar waar vooral veel gezelligheid was. De toegang was gratis, maar bezoekers gaven gul voor de Voedselbank — bijdragen die écht het verschil maken voor mensen die het hard nodig hebben.
Van traditie naar betekenisvolle ontmoeting
Pannenkoekendag is in Oost-Groningen inmiddels niet meer weg te denken. Oorspronkelijk werden pannenkoeken gebakken om vóór de vastentijd luxe ingrediënten zoals boter, eieren, suiker en meel op te maken. Tegenwoordig draait het vooral om samenzijn én om stil te staan bij hoe belangrijk voedsel is — zeker voor wie daar niet vanzelfsprekend toegang toe heeft.
Iedereen was welkom om aan te schuiven, met (klein)kinderen, buren en kennissen. Naast een warme maaltijd leverde de dag vooral mooie ontmoetingen en betrokkenheid op.
Deelnemende locaties
De pannenkoeken werden geserveerd op zes plekken in de regio:
– Winschoten – Marktpleinkerk
– Scheemda – Kerkgebouw De Ontmoeting
– Meeden – Dorpshuis
– Bad Nieuweschans – Gebouw Rehoboth
– Vriescheloo – Gebouw Trefpunt
– Oude Pekela – Gebouw Het Anker (naast de Wedderwegkerk)








































































