HEMA Winschoten tijdelijk verdeeld over twee locaties door grote verbouwing
Winschoten – De verbouwing van de HEMA in Winschoten is inmiddels zo’n zes weken aan de gang en duurt nog tot en met begin oktober. Tijdens deze periode blijft de winkel gewoon bereikbaar, maar is deze tijdelijk opgesplitst over twee locaties in het centrum. Daarmee ontstaat een opvallende situatie: twee HEMA’s tegelijk in Winschoten.
Om klanten goed te kunnen blijven bedienen, is het assortiment verdeeld over twee plekken. Aan de Torenstraat 6 (naast Bruna) kunnen bezoekers terecht voor food, zoals gebak, brood, vleeswaren en de bekende HEMA-rookworst. Daarnaast is er ook de Hema-outlet.
De overige afdelingen, waaronder mode, hardwaren en servicepunten zoals retourneren en fotoservice, zijn te vinden in de ‘oude’ HEMA-locatie via de trapopgang (etage). Ook de lunchroom blijft daar geopend.

Bestellen via WhatsApp
Tijdens de werkzaamheden denkt HEMA actief mee met de klant. Klanten die de tijdelijke winkel op de etage niet via de trap kunnen bereiken, kunnen hun gewenste producten eenvoudig bestellen via WhatsApp. Bestellingen worden binnen twee uur klaargelegd en kunnen vervolgens in de winkel (aan de Torenstraat 6) worden afgehaald. Dit kan via het telefoonnummer 06 1049 2576.
De verbouwing zorgt voor een volledige vernieuwing van de winkel. De HEMA wordt straks volledig gelijkvloers en krijgt een lichte, moderne uitstraling volgens het nieuwste winkelconcept. Ook de horeca wordt flink uitgebreid: er komen circa 88 zitplaatsen binnen en ongeveer 30 zitplaatsen buiten op een terras aan de Langestraat.

Onderdeel van groter plan
De vernieuwing van de HEMA staat niet op zichzelf. Het gemeentehuis zal binnen twee jaar het open terrein tussen de Langestraat en de HEMA opvullen. De winkel wordt daarbij nadrukkelijk onderdeel van het ontwerp.
De HEMA rolt haar nieuwe formule uit over de volledige begane grond, inclusief de ruimte van de voormalige Kijkshop. De bovenste verdieping van het pand maakt straks deel uit van het nieuwe gemeentehuis, dat in totaal uit drie verdiepingen zal bestaan.

Heropening begin oktober
Half september sluit de winkel tijdelijk voor de laatste fase van de werkzaamheden. Begin oktober opent de vernieuwde HEMA haar deuren. Ondernemer Richard Hensen, inmiddels 40 jaar actief binnen het familiebedrijf, ziet dat klanten begrip tonen voor de situatie. Zijn vader begon de zaak in 1975, waarna Hensen deze in 1988 overnam.
De verbouwing valt samen met een bijzonder moment: HEMA bestaat dit jaar 100 jaar. Met de vernieuwde winkel wordt vooruitgekeken naar de toekomst in Winschoten.









































































