Regionaal nieuws

MartiniPlaza wordt eerste vaccinatielocatie in Groningen

- advertentie -

Groningen – Op maandag 18 januari 2021 start GGD Groningen met vaccineren tegen het coronavirus in MartiniPlaza aan de Leonard Springerlaan 2 in Groningen. Op dit moment zijn de voorbereidingen in volle gang.

Walk-in locatie
De vaccinatielocatie bevindt zich aan de voorzijde van MartiniPlaza en is strikt gescheiden van de testlocatie (die zich aan de achterzijde van het complex bevindt). Het betreft een ‘walk-in’ locatie. Via een aparte uitgang verlaat men de priklocatie. Mensen die met de auto komen, kunnen gratis parkeren.

- advertentie -

Vaccinatiestrategie
De komende weken bereidt GGD Groningen zich zorgvuldig voor zodat 18 januari a.s. de eerste zorgmedewerkers gevaccineerd kunnen worden met het vaccin BioNTech/Pfizer.  De eerste groep die in aanmerking komt voor vaccinatie omvat zorgmedewerkers van verpleeghuizen, gehandicaptenzorg, wijkverpleging en Wmo-ondersteuning.

In een periode van zes weken zullen dagelijks (ook in de weekenden) ongeveer 300-500 zorgmedewerkers in deze eerste ronde ingeënt worden. De vaccinatie met het vaccin van BioNTech/Pfizer bestaat uit twee prikken, waarbij de tweede prik drie weken na de eerste plaatsvindt.

Vanaf 4 januari 2021 krijgen deze zorgmedewerkers via hun werkgever een uitnodiging. Hierin staat hoe telefonisch een afspraak gemaakt kan worden. In een later stadium kan dit ook digitaal.

- advertentie - 

Dit kan u ook interesseren

Back to top button