Stations in Oldambt scoren goed in reizigersonderzoek

Oldambt – De treinstations in de gemeente Oldambt krijgen positieve beoordelingen van reizigers. Dit blijkt uit de jaarlijkse stationsbelevingsmonitor, een onderzoek van NS en ProRail waarin reizigers hun mening geven over verschillende aspecten van stations. In Oldambt bevinden zich drie NS-treinstations: Scheemda, Winschoten en Bad Nieuweschans.
Stationsbelevingsmonitor
De stationsbelevingsmonitor is een onderzoeksmethode ontwikkeld door NS Stations en ProRail om de ervaring van reizigers op stations te meten. Via enquêtes worden reizigers gevraagd naar hun waardering van verschillende aspecten van de stations, zoals voorzieningen, veiligheid en netheid. Op basis van deze informatie worden verbeterpunten geïdentificeerd en maatregelen genomen om de reizigerservaring te optimaliseren.
Resultaten 2025: Ruim voldoende
Uit de resultaten van dit jaar blijkt dat de stations in Oldambt ruim een voldoende scoren.
– Scheemda zag een lichte stijging in waardering, van een 7,4 vorig jaar naar een 7,6 dit jaar.
– Winschoten steeg eveneens, van een 7,1 naar een 7,3.
– Bad Nieuweschans kende echter een daling, van een 7,5 vorig jaar naar een 6,8 dit jaar.
(lees verder onder de foto)

Focus op verbetering
De cijfers laten zien dat reizigers over het algemeen tevreden zijn, maar er is ook ruimte voor verbetering. Vooral voor het station in Bad Nieuweschans.
Over het onderzoek
De Stationbelevingsmonitor wordt uitgevoerd door Ipsos I&O in opdracht van ProRail en NS. Grote stations met meer dan 10.000 reizigers per dag worden elk kwartaal beoordeeld. Kleinere stations, in totaal 338, worden een keer per jaar meegenomen. Dit jaar hebben 84.209 reizigers hun mening gegeven.
De Stationsbelevingsmonitor is onderdeel van de Stationsagenda, het document waarmee NS, ProRail en het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat het beleid voor de stations vormgeven.