Gemeenteraad Oldambt stemt in met Plan van aanpak versterking en herstel

Oldambt – Afgelopen woensdag stemde de gemeenteraad in met het plan van aanpak Versterking en Herstel Oldambt 2025, dat zich richt op het versterken van woningen, schadeherstel en gebiedsontwikkeling.
Het eerste deel van het plan gaat over de versterkingsopgave in onze gemeente. In totaal worden circa 100 woningen versterkt, waarvan een groot deel in 2025. De focus ligt komend jaar dus op uitvoering, omdat de opname en beoordeling van woningen grotendeels is afgerond. Er is speciale aandacht voor bijzondere of schrijnende situaties. Het tweede deel van het plan gaat over de bredere herstelopgave. Naast schadeherstel wordt ingezet op verduurzaming en het verbeteren van leefbaarheid.
Inwoners worden gestimuleerd om gebruik te maken van subsidies voor woningverbetering en verduurzaming. Voor het dorpenlint Nieuwolda, ’t Waar en Nieuw Scheemda wordt samen met inwoners gewerkt aan uitvoeringsplannen om woningversterking te koppelen aan ruimtelijke ontwikkeling en sociale cohesie. Deze plannen moeten halverwege 2025 gereed zijn, zodat de uitvoering in de tweede helft van het jaar kan starten.
Het plan is opgesteld door de lokale stuurgroep, waarin de gemeente Oldambt samenwerkt met de Nationaal Coördinator Groningen (NCG) en het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De gemeente streeft naar een veilige, leefbare en toekomstbestendige regio en wil haar inwoners actief ondersteunen bij het herstelproces.