Weekendweer: Flinke temperatuurdaling in bevrijdingsweekend
Landelijk – Tijdens het lange bevrijdingsweekend daalt de temperatuur fors en wordt het wisselvallig. Zaterdag en zondag word het slechts 11 of 12 graden. Op Bevrijdingsdag is het ook fris met 12 tot 15 graden. Daarbij komt het dit weekend soms ook tot regionale buien.
Zaterdag in het zuiden regen
De dag begint zaterdag op veel plaatsen zonnig en halverwege de ochtend stijgt het kwik naar 13 tot 15 graden. In het uiterste zuiden trekken wolkenvelden over en kan een enkele bui vallen. Noordelijk van de grote rivieren schijnt de zon uitbundig, maar met een matige noordelijke wind ontstaan grote verschillen tussen het binnenland en de kustregio’s. Op de Wadden wordt het niet warmer dan een graad of 12 en dieper landinwaarts liggen de maxima tussen 15 en 19 graden. In de zuidelijke provincies wordt de bewolking gedurende de middag dikker en gaat het enige tijd regenen. De meeste regen valt daarbij in Limburg en het kwik stijgt naar 13 tot 16 graden.
Fris tijdens dodenherdenking
Zondag wisselen zonnige momenten en stapelwolken elkaar af. Tijdens de ochtenduren trekken enkele buien van noord naar zuid over het land. In de middag is het op een losse bui na droog. Met een matige tot vrij krachtige noordelijke wind stroomt aanzienlijk koudere lucht naar ons land en wordt het niet warmer dan 11 of 12 graden. Tijdens dodenherdenking blijft het overal droog en het koelt flink af naar 9 of 10 graden.
Bevrijdingsfestivals verlopen droog
Tijden Bevrijdingsdag staan overal in het land talrijke evenementen op de planning. De ochtend start vrij bewolkt en verspreid over het land komen enkele buien voor. In de middag krijgt de zon steeds meer ruimte en neemt de buiigheid snel af. Bij een matige noordoostenwind liggen de maxima tussen 12 en 15 graden. Waarden tussen 14 en 18 graden zijn gebruikelijk voor deze tijd van het jaar. Rond het middaguur wordt zonkracht 5 gemeten en daarbij kan de onbeschermde huid binnen 20 tot 30 minuten verbranden.
Na het weekend weinig verandering
De dagen daarna verandert er vrij weinig. Af en toe kan een enkele bui voorkomen, maar de droge momenten zullen overwegen. De temperatuur ligt aan het begin van de week rond een graad of 13, later in de week wordt het geleidelijk warmer.