Oldambt maakt zich zorgen over mensen met overgewicht
Winschoten – Op het Israëlplein zijn vandaag, maandag 25 augustus borden onthuld in het kader van Gezond Groningen. Het doel van de campagne is om mensen bewust te maken van de nijpende situatie in de zorg. Gezond Groningen gaat over een gezonde balans tussen eigen weerbaarheid en professionele hulp voor alle Groningers. In de Provincie Groningen wordt gestreefd naar gezonde Groningers die, als dat nodig is, toegang hebben tot gezonde zorg.
Van start gegaan
Op maandag 14 april is deze campagne gestart op de Nieuwe Markt in het centrum van Groningen. Deze borden reizen de hele provincie door en bevatten inspirerende verhalen van Groningers en achtergrond informatie over Gezond Groningen. De zorg in Groningen staat onder grote druk. Er wordt meer en meer zorg gevraagd, terwijl er steeds minder zorgverleners en mantelzorgers zijn.
Dit houden we niet lang meer vol. Niet alleen personeel heeft hiermee te maken, ook inwoners merken dit en gaan dit alleen maar meer merken. Het is belangrijk dat iedereen dit weet. En dat we ons ervan bewust zijn dat we ook zelf ons steentje kunnen bijdragen.
(Lees verder onder de foto)

Nooit helemaal te voorkomen
Aandoeningen, beperkingen en ziektes zijn nooit helemaal te voorkomen. Toch kan een gezonde leefstijl eraan bijdragen dat we langer in een goede gezondheid leven. En dan is ook in de toekomst zorg beschikbaar voor iemand die dat echt nodig heeft.
Het gaat ons allemaal aan
Wethouder Erich Wünker: “Het is een onderwerp wat ons allemaal aangaat, want gezondheid is iets waar we pas over nadenken, als het even niet meer zo goed gaat. De zorg verandert, we worden ouder en de zorgvraag neemt toe, terwijl er steeds minder mensen zijn om deze zorg te leveren. Daarom is het nu belangrijk dat wij investeren in preventie en een gezonde leefstijl.”
“Zelf in actie komen verlaagt de druk in de zorg, en zorgt ervoor dat wij langer gezond en vitaal blijven. In Oldambt zetten wij onder de vlag van ‘Oldambt Gezond’ ons als gemeente in om inwoners te inspireren en te motiveren om zelf aan de slag te gaan met hun gezondheid. Wij organiseren bijvoorbeeld een gezondheidsreis, wij zijn een JOG gemeente (Jeugd op Gezond gewicht), wij hebben een gezondheidscoach en een coach voor 55 plussers”, zegt wethouder Wünker.
Ook heeft de gemeente een Gezondheidskrant uitgegeven met allerlei tips en informatie. Dit wordt gedaan omdat 67,1% van de inwoners overgewicht heeft. “Door nu te investeren in een gezonde leefstijl kunnen wij de druk op het zorgsysteem verlagen en zorgen er dan voor dat wij langer zelfstandig kunnen leven en wonen”, aldus de wethouder.




































































